Sprawdź jak dbamy o Twoje Bezpieczeństwo

Informacje o bankach

Na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego, uruchomiona została aplikacja - przeglądarka internetowa, ułatwiająca pozyskiwanie informacji o numerach banków działających w Polsce oraz numerach rozliczeniowych ich jednostek organizacyjnych.

Aplikacja umożliwia wyszukiwanie informacji wg określonych przez użytkownika kryteriów.

Ponadto w aplikacji udostępniona została funkcja, która umożliwia sprawdzenie poprawności KNR oraz znalezienie na podstawie posiadanego nr rachunku danych teleadresowych banku i jego jednostki organizacyjnej, która operacyjnie obsługuje daną płatność.

Zachęcamy Państwa do korzystania z aplikacji, ponieważ rozwiązanie to zapewnia dostęp do aktualnych informacji o bankach działających w Polsce (dane aktualizowane są przynajmniej raz w tygodniu) niezwykle przydatnych w procesie dokonywania rozliczeń oraz procesie reklamacji płatności.

Wyszukiwarka umieszczona jest pod adresem: www.ewib.nbp.pl

powrót do poprzedniej strony

Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]