Sprawdź jak dbamy o Twoje Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo transmisji danych

Połączenie klienta z Bankiem odbywa się przy pomocy bezpiecznych protokołów SSL 3.0 i TLS.

Bezpieczny dostęp do programu

Dostęp do programu jest chroniony indywidualnym hasłem Klienta (do 16 znaków). Klient może samodzielnie zmienić hasło po zalogowaniu do banku internetowego. Wprowadzenie czterokrotnie błędnego hasła blokuje dostęp do programu. Znajomość numeru klienta i hasła wystarczają do przeglądania danych ale nie wystarczą do przeprowadzenia transakcji.

Bezpieczne transakcje

System działa zgodnie z ustawą o podpisie cyfrowym. Dla każdego Klienta są generowane dwa klucze cyfrowe o długości 1024 bity (algorytm DSA). Klucz publiczny jest przechowywany w Banku. Klucz prywatny Klienta jest zapisany tylko w kluczu sprzętowym. Klucz sprzętowy jest urządzeniem podłączanym do portu USB komputera. Zawiera procesor kryptograficzny. Dostęp do klucza prywatnego jest zabezpieczony dodatkowym kodem PIN. Każda transakcja jest podpisana prywatnym kluczem Klienta. Do Banku jest przesyłana treść przelewu oraz jej podpis cyfrowy. Umożliwia to w każdej chwili weryfikację autentyczności dokumentu. 

Podpis cyfrowy najskuteczniej chroni treść zlecenia przed nieuprawnioną modyfikacją. Bezpieczeństwo metody wynika z tego, że nie ma możliwości wyliczenia podpisu cyfrowego bez znajomości klucza prywatnego Klienta. Klient zobowiązany jest chronić swój klucz prywatny i kod PIN przed nieuprawnionym dostępem. Utrata klucza powinna być niezwłocznie zgłoszona do Banku.

Automatyczne przerywanie sesji

Po odejściu od komputera sesja zostanie automatycznie zakończona po 10 minutach.

 

  

powrót do poprzedniej strony

Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]